Карлсен и Карякин определят шампиона в тайбрек

OFFNEWS 28 ноември 2016 в 22:29 3520 0

Световният шампион по шахмат ще бъде определен с тайбрек на 30 ноември, след като 12 партии не стигнаха на Магнус Карлсен и Сергей Карякин да определят победителя в мача за титлата в Ню Йорк.

12-ата партия завърши с бързо реми, след като двамата шахматисти се съгласиха на реми на 30-ия ход след едва 40 минути игра. Така резултатът стана 6:6 точки и всички чакат тайбрека, който вече ще се проведе при съвсем други условия. Той ще бъде разделен на три части.

Започва се четири партии бърз шах с контрола от 25 минути и 10 секунди на ход. Ако отново няма победител ще се изиграят четири блиц мача, а ако отново има равенство следва т.нар. армагедон, в който играчът с белите има пет минути срещу 4 за черните, но трябва задължително да победи.

Любопитното е, че на 30 ноември е 26-ия рожден ден на Карлсен, който прие като добър знак съвпадението.