Ботев приключи сезона с бой над Монтана

OFFNews 31 март 2017 в 22:40 1744 0

Снимка sportal.bg

Ботев (Пловдив) приключи с домакинска победа редовния сезон в Първа професионална лига.

В двубой от последния 26-и кръг на редовния сезон "канарчетата" победиха с 2:0 последния в класирането Монтана.

Головете реализираха капитанът Тодор Неделев, който се разписа в 28-ата минута от дузпа, и появилият се като резерва Фернандо Виана с изключително красив гол в 82-ата минута.

С този успех Ботев събра 35 точки в актива си и си върна отново седмата позиция, която загуби за кратко по-рано днес след победата на Пирин (Благоевград) с 1:0 над Нефтохимик.

Ботев няма как да бъдат изместени от мястото си и със сигурност ще се срещне още два пъти с днешния си съперник, който е закотвен твърдо на дъното на Първа лига и ще попадне в Група “А” след разделянето на втората осмица в първенството.