OFFNews 29 юни 2023 в 12:21 1054 0

Волеейбол

Снимка volleyballworld.com

Мария Йорданова атакува през блоката на САЩ

Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи пред тима на САЩ с 0:3 (15:25, 17:25, 17:25) във втория си мач от третата седмица на Лигата на нациите в Сувон, Република Корея.

Българският отбор започна в състав: Мария Йорданова, Радостина Маринова, Борислава Съйкова, Мира Тодорова, Петя Баракова, Елена Бечева и либеро Мария Пашкулева. Като резерви влязоха Мария Кривошийска, Полина Нейкова, Симона Николова, Галина Карабашева, Моника Кръстева и Мерелин Николова.

В първия гейм американките показаха класата си, като поведоха в резултата с 5:0, а след това и с 11:2. Най-голямата разлика за съперника бе при 21:8, като отборът на Лоренцо Мичели все пак направи две серии от точки и загуби с по-достойното 15:25.

Във втората част тимът на България направи отличен старт, като поведе със 7:3 и принуди селекционера на американките Кароу Кирали да вземе почивка. САЩ изравни при 8:8, а след това се откъсна при 15:10. Американките спечелиха с 25:17.

В третия гейм отборът на САЩ поведе с 3:0, но след това българките направиха впечатляващ обрат, като стигнаха до 12:9. След това инициативата взе тимът на САЩ, който се откъсна при 19:13 и затвори мача с нова 25:17.

Американските превъзхождаха българския отбор във всички компоненти на играта, но най-голяма бе разликата на блокада - 16 срещу 6 и при грешките, като българките направиха 22 срещу 15 за съперничките.

Най-резултатна в мача бе американката Джордан Томпсън, която реализира 16 точки, а Кара Баджема добави 14. За България с най-много точки завърши Мария Йорданова - 10, а с по 6 се отчетоха Елена Бечева и Мира Тодорова.

С поражението България остана на 14-о място в класирането с 2 победи и 8 загуби и 8 точки, като все още сме пред Хърватия, който е в позицията на изпадащ.

Следващият мач на българския тим е утре рано сутринта срещу отбора на Полша.